sadsad x
asdasd
Sizi Olduğunuzdan Daha İnce Gösterecek Giyim Önerileri!

Sizi Olduğunuzdan Daha İnce Gösterecek Giyim Önerileri!

25 Ekim 2018

Pantolon Seçerken Dikkat!

Pantolon seçimlerinizi yüksek belden yana yapmak bel bölgenizi olduğundan daha ince gösterir. Aynı zamanda wide-leg olarak bilinen boru paça pantolonlar basenlerdeki orantısızlıkları gizler ve vücudu orantılı gösterir. Bu modellerin paçalarını uzun tutup, altlarına yüksek topuklu ayakkabılar tercih ettiğinizde de olduğunuzdan zayıf ve uzun görüneceksiniz.

widee3

V Yakalar

Zarif görünümünün yanı sıra V yaka giysilerin ince göstermek gibi bir özelliği vardır. Trikolar, t-shirtler, abiyeler V yaka olarak tercih edildiğinde boynu uzun gösterip, göğüsleri daha küçük bir görünüme kavuşturur. Gömleğinizin üstten birkaç düğmesini açarak da aynı etkiyi yaratmanız mümkün.

vyaka2

Kurtarıcınız: Etek Boyu

Eğer çok ince bacaklara ve uzun bir boya sahip değilseniz bizim size önerimiz mini etekler giymekten kaçınmanız yönünde. Çünkü bu modeller sizi olduğunuzdan kalın ve kısa gösterir. Dizin bir karış altında biten midi boy modeller kalın üst bacaklara sahipseniz kurtarıcınız olabilir. Ayak bileklerinize kadar uzanan modellerde iyi bir kalıp tercih etmişiseniz bilinenin aksine olduğunuzdan ince ve uzun görünürsünüz. En risksiz ve her vücut tipine yakışan etek boyu ise diz hizasında olanlar.

diz-hizasi-etek

Vazgeçilemez Nude

Nude stilettolar bacaklarınızı daha uzun göstermek için harika bir illüzyon etkisine sahiptir. Ten renginize en yakın tonda tercih ettiğiniz sivri burunlu stilettolar bacağınızın devamı gibi algılanır ve sizi ince bir forma sokar.

stiletto2

Hem Trend Hem Hileli

Bilinen yöntemlerin dışında bu sezon çok revaçta olan tek renk kombinler de sizi zayıf gösterecek en başarılı yöntemler arasında yerini alıyor. Hem canlı hem de nude tonlarla yapacağınız tek renk kombinlerde, aksesuar tercihleriniz aynı tonlarda olmalı.

nude-stil

Koyu Renklerin Gücünü Unutmayın!

En vazgeçilmez yöntem ise tabii ki koyu renkler! Koyu renklerin, bulunduğu her yeri küçük gösterdiği en çok bilinen hiledir. Bu yüzden fazla kilolarınızı kapatmakta zorlanıyorsanız siyah ve diğer koyu tonlar her zaman için kurtarıcınız olacaktır. Bu görünümünüze biraz renk katmak adına broş, kolye, şal gibi aksesuarları da tercih edebilirsiniz.

black2-1

Desenlerdeki gizli hileleri keşfedin.

Desen seçimlerinizle de koyu renk algısını oluşturmak mümkün. Giysi seçerken büyük ve geometrik şekillere sahip olanlar yerine, küçük desenli olanları tercih edin. Aynı şekilde ince uzun algısı için enine çizgili giysiler yerine boyuna çizgileri olanları giymeye özen gösterin.

printed

 

Saçların önemini unutmamak gerek.

Tepeden sıkıca topladığınız bir atkuyruğu veya balerin topuzu üst bedeninizi uzun göstereceğinden zayıflık algısı yaratacaktır. Aynı zamanda sıkı toplamalar yüzünüzü de olduğundan daha gergin gösterecektir.

ponytail

 

YAZAN: ECE ÖZKOL

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.