sadsad x
asdasd
Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (Bundan böyle “Sözleşme” olarak anılacaktır) 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup taraf ve yükümlülükler aşağıda belirtilmiştir.

MADDE-1 TARAFLAR

  • SATICI


Ünvanı: Reçete Medya ve Pazarlama A.Ş
(Mersis No: 0734094687500001)
Adresi: TOMTOM MAHALLESİ, İSTİKLAL CADDESİ, MISIR APARTMANI NO: 163 KAT: 1 BEYOĞLU / ISTANBUL / TURKEY
Telefon : (+90) 212 265 85 00

Fax: (+90) 212 265 33 00
Eposta : iletisim@tarzimcepte.com

1.2 ALICI

www.tarzımcepte.com (bundan sonra “WEB SİTESİ” olarak anılacaktır) ve /veya “tarzımcepte” mobil cihaz uygulamalarının sahibi olan ve Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, Mısır Apartmanı No: 163 Kat: 1 Beyoğlu / Istanbul / Turkey adresinde bulunan Reçete Medya ve Pazarlama A.Ş. ( Bundan böyle “REÇETE / SATICI” olarak anılacaktır”) ‘den ürün ve/veya hizmet satın alan gerçek ve/veya tüzel kişileri ifade eder.

ALICI, iş bu Sözleşme m.4 uyarınca Üye olduğu takdirde, işlemlerine Üye statüsünde devam eder.

MADDE-2 SÖZLEŞME’NİN KONUSU

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (Bundan sonra “Sözleşme” olarak anılacaktır), yukarıda detay bilgileri bulunan ALICI'nın, Reçete Medya ve Pazarlma A.Ş (SATICI) ne ait www.tarzımcepte.com adlı web sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği ürün ve hizmetlerin satışı ve Sözleşmede belirtilen niteliklere sahip Ürün’lerin ALICI’nın belirttiği teslimat adresine teslimi ve teslimi ile ilgili olarak gönderimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak, hukuk ve yükümlülüklerini tespit eder.

 

ALICI, satışa konu mal veya hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve satışa konu mal veya hizmetler ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma" hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal veya hizmetleri sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. tarzimcepte.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.MADDE-3 SÖZLEŞME’NİN TARİHİ


3.1. İşbu Sözleşme ALICI'nın WEB SİTESİ üzerinde siparişinin tamamlandığı @Model.Date tarihinde taraflarca anlaşma gerçekleştirilmiş ve sözleşmenin bir kopyası ALICI eposta adresine gönderilmiştir.

 

MADDE-4 SİPARİŞ VE ÜYELİK

4.1 Üyelik statüsünün kazanılması için, Üye olmak isteyen kullanıcının, WEB SİTESİ’nde bulunan işbu Üyelik Sözleşmesi'ni onaylayarak, burada / WEB SİTESİ üzerinden talep edilen bilgileri doğru ve güncel bilgilerle doldurması, Üyelik başvurusunun SATICI tarafından değerlendirilerek onaylanması gerekmektedir.

4.2 Üye olmak isteyen kullanıcının 18 (onsekiz) yaşını doldurmuş olması aranacaktır. Onaylanma işleminin tamamlanması ve Üye'ye e-mail / mesaj aracılığı ile bildirilmesi ile Üyelik statüsü başlamakta ve böylece Üye işbu Sözleşme’de ve WEB SİTESİ’nin ilgili yerlerinde belirtilen hak ve yükümlülüklere kavuşmaktadır. Üye olmak için gereken bilgileri doğru ve güncel bilgi sağlamayan Üye, bu sebeple doğabilecek tüm zararlardan bizzat sorumludur.

. Üye, Üyelik statüsünün İptali için iletisim@tarzimcepte.com mail adresine Üyelik İptali başvurusunda bulunabilir.

4.3 Üye, WEB SİTESİ / Uygulama üzerinde gerçekleştirdiği işlemlerde ve yazışmalarda, işbu Sözleşme hükümlerine, WEB SİTESİ’nde / Uygulama’da belirtilen tüm koşullara, yürürlükteki mevzuata ve ahlak kurallarına uygun olarak hareket edeceğini kabul ettiğini beyan eder. Üye'nin WEB SİTESİ / Uygulama dâhilinde yaptığı işlem ve eylemlere ilişkin hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir.

4.4 Üye'nin Hesabım Sayfası'na erişmek ve WEB SİTESİ / Uygulama üzerinden işlem gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duyduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisi, Üye tarafından oluşturulmakta olup, söz konusu bilgilerin güvenliği ve gizliliği tamamen Üye'nin sorumluluğundadır. Üye, kendisine ait kullanıcı adı ve şifre ile gerçekleştirilen işlemlerin kendisi tarafından gerçekleştirilmiş olduğunu, bu işlemlerden kaynaklanan sorumluluğunun peşinen kendisine ait olduğunu, bu şekilde gerçekleştirilen iş ve işlemleri kendisinin gerçekleştirmediği yolunda herhangi bir def'i ve/veya itiraz ileri süremeyeceğini ve/veya bu def'i veya itiraza dayanarak yükümlülüklerini yerine getirmekten kaçınmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.5 WEB SİTESİ / Uygulama’da dolaşmak için üyelik zorunluluğu yoktur. ALICI, dilerse "Üye Olmadan Alışveriş’’ modülü sayesinde yalnızca teslimat adresi, e-mail bilgisi, telefon numarası vb gibi WEB SİTESİ / Uygulama üzerinden alışveriş için gerekli bilgiler ile ödemeye ilişkin temel bilgileri girerek alışveriş yapabilir.

4.6 ALICI, Satın almak istediği ürünleri sepete ekledikten sonra; sepet sayfasında bulunan adres ve ödeme formlarını doldurarak alışveriş kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilir. ALICI, alışveriş esnasında tarzımcepte.com'da teknik bir sorun ile karşılaşırsa veya yardım almak isterse iletişim sayfasından SATICI’ya ulaşabilir.

4.7 Üye, WEB SİTESİ / Uygulama’da yaptığı işlemleri SATICI’ya maddi ve teknik olarak hiçbir surette zarar vermeyecek şekilde yürütmekle yükümlüdür. Üye, WEB SİTESİ / Uygulama’ya zarar verecek her türlü program, virüs, yazılım, lisansız ürün, truva atı vb. içermemesi için gerekli koruyucu yazılımları ve lisanslı ürünleri kullanmak da dâhil olmak üzere gerekli her türlü tedbiri aldığını kabul ve taahhüt eder. Üye ayrıca Hesap Sayfası'na robot veya otomatik giriş yöntemleriyle girmeyeceğini kabul eder.

MADDE-5 ÜRÜN VE HİZMETLER

5.1 Mal ya da hizmetlerin temel özellikleri www.tarzımcepte.com adresinde yer almaktadır.

5.2 Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

5.3 Sözleşme Konusu mal ya da hizmetin tüm vergileri satış fiyatına dahildir.


5.4 ALICI tarafından siparişi gerçekleştirilen ürün ve hizmetlerin detayları, vergiler dahil peşin satış tutarları ve adet bilgileri ALICI tarafından oluşturulan sipariş formunda belirtilmektedir.

 

MADDE-6 ÜRÜNLERİN TESLİMATI ve TESLİMAT MASRAFLARI


6.1. ÜRÜN, ALICI'nın WEB SİTESİ üzerinde belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, faturası ile birlikte paketlenmiş olarak siparişin SATICI’ya ulaştığı tarihten itibaren en geç 30 gün içinde teslim edilir, zorunluluk arz eden hallerde bu süre uzayabilir. Malın teslimatı; SATICI’nın stokunun müsait olması halinde ve ödemenin ALICI’ya usulünce gerçekleşmesinden sonra belirtilen sürede yapılır.

6.2 Malın teslimat masrafları aksine bir hüküm yoksa ALICI’ya aittir. SATICI, Web sitesinde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse teslimat masrafları SATICI’ya ait olacaktır.

 

6.3. ÜRÜN, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. SATICI’nın anlaşmalı olduğu Kargo firması, siparişi belirtilen adrese getirdiğinde ALICI’yı evde bulamadıysa ALICI; Kargo Firması’nın en yakın Kargo şubesinden ALICI adresine bırakılan not ile 3 gün içinde kargo paketini alabilir.

6.4. ALICI, ÜRÜN'ü teslim aldığı anda kontrol etmekle ve ÜRÜN'de kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ÜRÜN'ü kabul etmemekle ve KARGO firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde SATICI hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmeyecektir.

6.5 Malın SATICI tarafından kargoya verilmesinden sonra ve fakat ALICI tarafından teslim alınmasından önce ALICI tarafından yapılan sipariş iptallerinde kargo bedelinden Alıcı sorumludur.

 

MADDE-7 ÜRÜN BEDELİ VE ÖDEME ŞEKLİ

Malın peşin veya vadeli satış fiyatı, sipariş formunda yer almakla birlikte sipariş sonu gönderilen bilgilendirme maili ve ürün ile birlikte ALICI’ya gönderilen fatura içeriğinde mevcut olan fiyattır. SATICI tarafından yapılan indirimler, kuponlar, kargo ücreti ve sair uygulamalar satış fiyatına yansıtılır.


7.1 ALICI, vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bankalar ve finansman kuruluşları gibi kredi kartı, taksit kart v.b. veren kuruluşlarca sağlanan vadeli / taksitli ödeme imkanları bir kredi ve/veya doğrudan anılan kuruluşca sağlanmış taksitli ödeme imkanıdır; bu çerçevede gerçekleşen ve SATICI'nın bedelini tamamen tahsil ettiği ÜRÜN satışları işbu Sözleşme'nin tarafları yönünden taksitli satış sayılmaz, peşin satıştır. SATICI'nın kanunen taksitle satış sayılan hallerdeki yasal hakları (taksitlerden herhangi birinin ödenmemesi halinde sözleşmeyi fesih ve/veya kalan borcun tümünün temerrüt faizi ile birlikte ödenmesini talep hakları dahil) mevcut ve saklıdır. ALICI'nın temerrüdü durumunda aylık % 5 oranında temerrüt faizi tatbik edilir.

7.2 Sipariş konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI'nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

7.3 Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, Ürünün en geç 3 (üç)  gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde her türlü nakliye, taşımacılık vs. giderleri ALICI'ya aittir.

7.4 Alıcı'nın, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerde her koşulda Alıcı'nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alıcı'nın borcu gecikmeli ifasından dolayı Satıcı'nın uğradığı her türlü zarar ve ziyandan Alıcı sorumlu olacaktır.

MADDE-8 GENEL HÜKÜMLER


8.1. ALICI, WEB SİTESİ'nde gösterilen ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda satış için gerekli teyidi verdiğini kabul eder.

8.2. ALICI; bu Sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından ALICI’ya verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur. 

8.3. SATICI, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI'ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

 

8.4 SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir ve ALICI'ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

 

8.5. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

8.6. ÜRÜN teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, işlem yapılan kredi kartının ait olduğu Banka/finansman kurumunun ÜRÜN bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ÜRÜN en geç 3 gün içinde ALICI tarafından tüm giderleri ALICI'ya ait olmak üzere SATICI'ya sağlam, ÜRÜN’den beklenen faydaların sağlanacağı ve düzgün bir şekilde iade edilir. SATICI'nın ÜRÜN bedeli alacağını takip dahil diğer tüm akdi-kanuni hakları ayrıca ve her halükarda saklıdır.

 

8.7. ÜRÜN'ün normal satış koşulları dışında olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, deprem, sel, yangın gibi) nedeni ile 30 günlük süre zarfında teslim edilememesi ve gecikmenin 7 günü aşması söz konusu ise, SATICI teslimat ile ilgili olarak ALICI'yı bilgilendirir. Bu durumda ALICI siparişi iptal edebilir, benzer bir ürün sipariş edebilir veya olağanüstü durum sonuna kadar bekleyebilir. Sipariş iptallerinde ÜRÜN bedeli tahsil edilmiş ise iptalden itibaren 7 gün içinde ALICI'ya iade edilir. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de ALICI kredi kartına iade sureti ile yapılır.

8.8 ALICI, WEB SİTESİ’ni aşağıda sayılan haller başta olmak üzere hukuka ve ahlaka aykırı bir şekilde kullanmayacaktır.

  • WEB SİTESİ’nin herhangi bir kişi adına veri tabanı, kayıt veya rehber yaratmak, kontrol etmek, güncellemek veya değiştirmek amacıyla kullanılması;

  • WEB SİTESİ’nin bütününün veya bir bölümünün bozma, değiştirme veya ters mühendislik yapma amacıyla kullanılması;

  • Yanlış bilgiler veya başka bir kişinin bilgileri kullanılarak işlem yapılması, yanlış veya yanıltıcı ikametgâh adresi, elektronik posta adresi, iletişim, ödeme veya hesap bilgileri de dahil yanlış veya yanıltıcı kişisel veriler kullanmak suretiyle gerçek olmayan Üyelik hesapları oluşturulması ve bu hesapların Üyelik Sözleşmesi'ne veya yürürlükte mevzuata aykırı şekilde kullanılması, başka bir Üye'nin hesabının izinsiz kullanılması, başka birinin yerine geçilerek ya da yanlış bir isimle işlemlere taraf ya da katılımcı olunması;

  • Yorum ve puanlama sistemlerinin; WEB SİTESİ’ndeki yorumları WEB SİTESİ dışında yayınlamak gibi WEB SİTESİ dışı amaçlar için kullanılması veya sistemleri manipüle edecek şekilde kullanılma amaçları dışında kullanılması;

  • Virüs veya WEB SİTESİ’ne, WEB SİTESİ’nin veri tabanına, WEB SİTESİ üzerinde yer alan herhangi bir içeriğe zarar verici herhangi başka bir teknoloji yayılması
  • WEB SİTESİ tarafından belirlenmiş olan iletişimler ve teknik sistemler üzerinde makul olmayan veya orantısız derecede büyük yüklemeler yaratacak ya da teknik işleyişe zarar verecek faaliyetlerde bulunulması, SATICI’nın önceden yazılı iznini alınmaksızın WEB SİTESİ’un üzerinde otomatik program, robot, web crawler, örümcek, veri madenciliği (data mining) ve veri taraması (data crawling) gibi "screen scraping" yazılımları veya sistemleri kullanılması ve bu şekilde WEB SİTESİ’nde yer alan herhangi bir içeriğin tamamının veya bir kısmının izinsiz kopyalanarak, yayınlanması veya kullanılması.

8.10 SATICI, tamamen kendi takdirine bağlı olmak üzere, işbu Sözleşmesi'yi ve WEB SİTESİ ve/Veya Uygulama’da yer alan Gizlilik Politikası da dahil her türlü politikayı, hüküm ve şartı uygun göreceği herhangi bir zamanda, yürürlükteki mevzuat hükümlerine aykırı olmamak kaydıyla WEB SİTESİ /Uygulama’da ilan ederek tek taraflı olarak değiştirebilir. İşbu Sözleşme'nin değişen hükümleri, WEB SİTESİ / Uygulama’da ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.

8.11 İş bu Sözleşme, konuya ilişkin olarak Taraflar arasındaki anlaşmanın tamamını oluşturmaktadır. İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün yetkili herhangi bir mahkeme, tahkim heyeti veya idari makam tarafından tümüyle veya kısmen geçersiz veya uygulanamaz olduğu veya makul olmadığına karar verilmesi halinde, söz konusu geçersizlik, uygulanamazdık veya makul olmama ölçüsünde işbu Sözleşme bölünebilir olarak kabul edilecek ve diğer hükümler tümüyle yürürlükte kalmaya devam edecektir.

8.12 WEB SİTESİ / Uygulama aracılığıyla ya da WEB SİTESİ / Uygulama ile bağlantılı olarak sağlanan ya da toplanan kişisel bilgiler, yalnızca REÇETE gizlilik politikası uyarınca toplanacaktır ve kullanım şartları, yayınlandığı şekliyle gizlilik politikasına bağlıdır. REÇETE kendi taktirine bağlı olarak, WEB SİTESİ / Uygulama’ya ilişkin hüküm ve üyelik şartlarını, gizlilik politikasını ve/veya açıklamış olduğu diğer şartları değiştirme hakkını saklı tutar. Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikamızdan SATICI’nın içeriği nasıl kullandığı ve depoladığı hakkında www.tarzimcepte.com/gizlilik-ve-guvenlik‘e tıklayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

SATICI, kişisel verilerin korunmasına ilişkin mevzuat hükümler uyarınca, Üyelerin konum bilgileri de dahil olmak üzere kişisel verilerin gizliliğini korumak için gerekli önlemleri alır. SATICI’nın gizlilik politikası ve konum bazlı hizmet şartları, kişisel konum bilgilerinin gizliliğini ve kullanımı da kapsar.

8.13 SATICI, WEB SİTESİ / Uygulama’yı ya da herhangi bir bölümünü, herhangi bir sebepten, herhangi bir zamandan önceden bildirimde bulunmadan veya izin almadan, her ne nam adı altında olursa olsun herhangi bir bedel, tazminat vs. ödemeksizin kapatma hakkını saklı tutmaktadır. Bu halde varsa Üye’nin /ALICI’nın kazanmış olduğu ödül/puan/hediye/çek vs. ilgili olarak bunların kullanılmaması/kullanılamaması hallerinde SATICI’nın herhangi bir sorumluluğu ya da yükümlülüğü bulunmamaktadır.

MADDE-9 CAYMA HAKKI

9.1 ALICI, Sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-mail veya telefon ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildigine ilişkin kargo teslim tutanağı örnegi ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 (yedi)  gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de ALICI kredi kartına iade sureti ile yapılır.

 

9.2 Vergi mevzuatı gereği fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. İade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

 

9.3 ALICI'nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ÜRÜN söz konusu olduğunda ALICI cayma hakkını kullanamaz.

 

MADDE-10 CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER


10.1 İş bu madde ile sayılanlarla sınırlı olmaksızın ilgili mevzuat hükümlerince de belirtilen haller dahil olmak üzere niteliği itibarıyla iade edilemeyecek olan; Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve son kullanma tarihi geçme ihtimali olan / çabuk bozulma tehlikesi olan Ürünler; tek kullanımlık ürünler, Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan Ürünler, iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan Ürünler, Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan Ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, Tüketici tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete, dergi gibi süreli yayın Ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

10.2 Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır.

Her türlü Kozmetik Ürün - İç Giyim Ürünleri - Her Türlü Kişisel Bakım Ürünü - Her türlü yazılım ve programlar - DVD, VCD, CD ve kasetler - Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

MADDE- 11 DEVİR YASAĞI

11.1 Üye /ALICI işbu Sözleşmede ileride yapılabilecek olası değişiklikler ile aksi öngörülmedikçe işbu Sözleşmeden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını, her ne surette olursa olsun üçüncü şahıslara devir ve temlik edemeyecek, herhangi bir sebeple 3. bir şahsı bu Sözleşmede ve dolayısıyla ilgili yasal hükümlerde kayıtlı sorumluluklarına ortak edemeyecektir.

11.2 SATICI/REÇETE ise her zaman için işbu Sözleşme kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, herhangi bir 3. kişi veya kuruluşa veya grup şirketine aynı koşullarda, onayları doğrultusunda hizmeti devralacak kuruluşun kendilerine hizmet verebilmesi için gerekli asgari bilgilerinin ilgili kuruluşla paylaşılması koşuluyla da kabul ettikleri, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın devredebilecektir. Bu durum, Üyenin yükümlülüklerini işbu Sözleşmedeki şartlar kapsamında yerine getirmelerine engel değildir.

MADDE-12 ELEKTRONİK İLETİLERE İLİŞKİN MUVAFAKAT

12.1 Üye /ALICI, WEB SİTESİ / Uygulama’yı yöneten REÇETE’nin ve iş ortaklarının, her türlü reklam, tanıtım ve yapmış olduğu ve/veya ileride yapacağı her türlü kampanyalara ait elektronik iletilerinin (telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri), Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve ilgili diğer mevzuat uyarınca kendisine ulaşmasını kabul, beyan ve muvafakat etmektedir.

12.2 Üye istediği taktirde hiçbir gerekçe göstermeksizin, ticari elektronik ileti almayı reddedebilir. Üye’nin ret bildiriminde bulunması, bildirimin yapıldığı iletişim kanalına ilişkin onayı geçersiz kılacaktır.

MADDE-13 DELİL ANLAŞMASI VE YETKİLİ MAHKEME


13.1 Bu Sözleşme'den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde SATICI kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur; Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, aşan durumlarda İstanbul (Çağlayan) Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

 

12.3 ALICI bu Sözleşme'de ve ayrılmaz parçasını oluşturan sipariş formunda yazılı tüm koşulları ve açıklamaları okuduğunu, satış koşullarının ve sair tüm ön bilgileri aldığını, incelediğini ve tamamını kabul ettiğini beyan, kabul ve taahhüt eder.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.