sadsad x
asdasd
Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da Neler Yaşandı?

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da Neler Yaşandı?

25 Ekim 2018

1.Gün

Mert Erkan ve Özgür Masur dişi tasarımlarıyla dikkat çekerken, defilelerle eş zamanlı gerçekleşen stil atölyesi de yoğun ilgi gördü. Güne Raşit Bağzıbağlı’nın defilesi damgasını vurdu.

Mert Erkan’ın Kendini Kodlayan Kadını

Mert Erkan açılış defilesiyle tanıttığı koleksiyonunda konsept olarak “kendini kodlayan kadınlar”ı seçti. Kendine güvenen, kendiyle barışık ve cesur kadınlardan yola çıkarak hazırladığı 29 parçalık koleksiyonunda vizon, pudra, somon ve yavruağzı gibi pastel ve doğal renkler kullandı.

Özgür Masur’un Defilesine Ünlü Akını

Özgür Masur farklı koleksiyonuyla dikkat çekti. Zarif ve elegant şarap ve pudra renklerini tercih eden ünlü modacının defilesinde pek çok ünlü isim ön sırada yer aldı. Deniz Akkaya, Yasemin Özilhan ve Nebahat Çehre bu isimlerden bir kaçıydı.

Raşit Bağzıbağlı’nın Rashid Koleksiyonu

Uzun süredir podyumda ilk kez hazır giyime yer vermiş olan Raşit Bağzıbağlı harika bir defileyle izleyen tüm moda severleri büyüledi. Pullu payetli, şık elbiselerle spor giyimde kullanılan kapüşonları birleştiren modacı 70’li yıllardan ilham aldığını dile getirdi. Defilede ünlü manken Tülin Şahin de yürüdü. Raşit Bağzıbağlı Tülin Şahin’in kendisine uğur getirdiğine inandığını da belirtti.

2.Gün

Emre Erdemoğlu’ndan Gökhan Türkmen Sürprizi

Emre Erdemoğlu alışılmadık bir erkek koleksiyonuyla podyumu süsledi. İlham kaynağının Aysel Gürel olduğunu belirten Emre Erdemoğlu Aysel Gürel’i koleksiyonuna uyarlamayı farklı bir yöntemle gerçekleştirmiş. 15 Aysel Gürel şarkısını resmederek koleksiyonuna yansıtan ünlü modacı, parçalarında kırmızı ve mavi renklere de yer verdi. Defile kapanışını ünlü sanatçı Gökhan Türkmen gerçekleştirdi.

Mehtap Elaidi’nin Bol Renkli Defilesi

Koleksiyonunda canlı renkleri ve farklı bir isim tercihiyle dikkat çekti. “Vedaha” koleksiyonunun bir şölen havasıyla hazırlandığını ve sunulduğunu “Veda” kelimesinin hüzünlü olmaması amacıyla “Ve daha” olarak değiştirdiğini anlatan Mehtap Elaidi’nin koleksiyonu herkesi gülümsetti.

3.Gün

DB Berdan’dan Bitmeyen Sürprizler

DB Berdan defilesi şüphesiz moda haftasının en çok dikkat çekeniydi. Asi ve renkli bir koleksiyon hazırlamış olan Deniz-Begüm Berdan, izleyen herkesi model tercihleriyle de şaşırttı. İdo Tatlıses başarışı bir şekilde podyumda yerini aldı. Sezondaki konseptleri “Fake is the new black” yani “Yalan yeni moda” olan ikili aslında bu akıma vermek adına böyle bir tercih yaptıklarını belirttiler. Oldukça hareketli ve alışılmadık bir defile gerçekleştiren ikili tüm moda severlerin bir kez daha beğenisini kazandı.

Başak Cankeş’in Aşk Cenazesi

Bu sezonda sanatsal ve teatral bir defile gerçekleştiren Başak Cankeş “Bashaques” koleksiyonu yine herkesin ilgisini çekti. Aşk ve kırılan kalplerden ilham alan Başak Cankeş’in 15 parçalık koleksiyonuna kırmızı renk hakimdi. Ayrıca ilk kez desensiz parçaların hakim oldu defilenin koreografisi de Başak Cankeş aitti.

4.Gün

Özlem Süer’in İhtişamlı Defilesi

Özlem Süer bu sezonda kendi defilesini “evrimleşmiş” olarak tanımladı. Göndermeler yapan bir koleksiyon hazırladığını söyleyen modacı çok farklı materyalleri birleştirmişti. Defilede yer alan Özge Ulusoy da epey dikkat çekti.

Çiğdem Akın Fırtınası

Çiğdem Akın bu koleksiyonunda “kadının istilası” temasını kullandığını belirtti. Enerjik ve güçlü bir koleksiyon hazırlamış olan modacı aynı zamanda show kıvamındaki defilesiyle izleyen herkesi çok etkiledi.

 

Bir başka moda haftasında görüşmek üzere!

Moda haftasına dair  çok özel röportajlar, defile ve backstage görüntüleri Çağla Gürsoy’un sunumuyla BiP uygulamasında, Tarzım Cepte kanalında!

 

Yazan: Zeynep Uslu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.