sadsad x
asdasd
Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikası

Tarzım Cepte Web Sitesi

Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikası

İşbu Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikası (bundan böyle Gizlilik Politikası olarak anılacaktır); Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, Mısır Apartmanı No: 163 Kat: 1 Beyoğlu / Istanbul / Turkey adresinde mukim Reçete Medya ve Pazarlama A.Ş  (bundan böyle “REÇETE / SATICI” olarak anılacaktır) ile Tarzım Cepte Web Sitesi (www.tarzımcepte.com) ve/Veya Uygulama Kullanıcıları  (bundan böyle Kullanıcı/lar ve/veya ALICI/lar olarak anılacaktır) arasında, Tarzım Cepte Web Sitesi’nin (bundan böyle Web Sitesi olarak anılacaktır) kullanımına ilişkin hizmet şartlarını, kullanıcı haklarını, yükümlülükleri, sorumlulukları ve diğer hususları düzenlemek amacıyla hazırlanmış olup, tamamen bağlayıcıdır.

Kullanıcı, bu şartları, talimatları ve bilgilendirmeleri okuduğunu ve anladığını, bu talimatlara uymaması sebebiyle hizmeti alamaması durumunda REÇETE’den herhangi bir şekilde tazminat talebinde veya diğer herhangi bir maddi ve/veya manevi hiçbir talepte bulunmayacağını kabul ve beyan eder.

Kullanıcılar WEB SİTESİNİ / Uygulamayı kullanmaya başlamak ile işbu Gizlilik Politikası ve Mesafeli Satış Sözleşmesi(İlgili metine www.tarzimcepte.com/gizlilik-ve-guvenlik adresinden ulaşabilirsiniz)’nde yer alan hüküm ve şartları okuduklarını, anladıklarını, işbu Gizlilik Politikası ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan kuralları gayri kabili rücu şekilde tamamıyla kabul etmiş sayılırlar. Kullanıcılar, bu hüküm ve şartların tamamını eksiksiz bir şekilde kabul etmiyorsa WEB SİTESİNİ / Uygulamayı kullanmamalıdırlar.

Kural ve şartları tamamen kabul eden Kullanıcılar, REÇETE ile oluşabilecek her türlü ihtilafta onayının geçerli bir delil olarak tanınacağını da kabul ve beyan ederler. Kullanıcılar, işbu Gizlilik Politikasını kabul etmek ve WEB SİTESİNİ / Uygulama dahilinde zaman zaman yapılabilecek değişiklikleri takip ederek, değişen kural ve şartlara uymakla yükümlüdürler. REÇETE kendi taktirine bağlı olarak, WEB SİTESİ / Uygulamaya ilişkin hüküm ve üyelik şartlarını, gizlilik politikasını ve/veya açıklamış olduğu diğer şartları değiştirme hakkını saklı tutar. Bu halde de Kullanıcı iş bu Gizlilik Politikası kapsamındaki değişiklere uyacağını kabul eder.

GİZLİLİK POLİTİKASI

Reçete Medya ve Pazarlama A.Ş bilgi ve iletişim sağlayıcılarının uyması gereken yasalar uyarınca kullanıcı bilgilerinin gizliliğini korumayı ilke olarak benimsemiştir. REÇETE; gizliliğinize, kişisel verilerinizin, trafik verilerinizin ve iletişim içeriğinizin gizliliğine saygı göstermektedir.

İşbu Gizlilik Politikası, WEB SİTESİNİ / Uygulamayı kullanırken sağladığınız bilgilerin, REÇETE tarafından nasıl kullanıldığını ve korunduğunu anlamanıza ışık tutacak şekilde hazırlanmıştır. İşbu Gizlilik Politikası, WEB SİTESİ / Uygulama kapsamındaki bütün işlemleri kapsamaktadır. Bu sebeple işbu Gizlilik Şartları doğrultusunda kişisel verilerinizin ne şekilde temin edilip, işlendiğini anlamanız ve kontrol edebilmeniz amacıyla, bu ilkelerin tarafınızca dikkatli bir şekilde okunması gerekmektedir.

SATICI, ALICI’lara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla WEB SİTESİ / Uygulama kapsamında belirtilen kategorilerdeki bilgiler dahil olmak üzere (ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) sizin hakkınızda; kişisel ve kişisel olmayan bilgiler, konum bilgileri, isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta, log bilgileri ve paylaşılmış bilgiler gibi bazı kişisel bilgilerinizi sizlerden talep etmektedir. WEB SİTESİNİ kullanımlarınızda (varsa) tüm kredi kartı işlemleri ve onayları SATICI’dan bağımsız olarak ilgili Banka veya Kart Kuruluşlarınca online olarak aranızda gerçekleştirilmekte olup Kredi kartı "sifresi" gibi bilgiler SATICI tarafından görülmez ve kaydedilmez. SATICI’ya ait sunucularda toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, ALICI profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik ALICI "sınıflandırma" çalışmalarında sadece SATICI bünyesinde kullanılmaktadır.

Bilgi toplamaktaki temel amacımız size güvenli, kesintisiz, verimli ve özelleştirilmiş bir WEB SİTESİ / Uygulama sağlamaktır. REÇETE ve REÇETE adına hareket eden hizmet sağlayıcılar, aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmek için gerekli olan izin ve izin verilen şekilde sizinle ilgili kişisel verileri kullanabilir.

SATICI, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde tarzimcepte.com adresli site kullanımı sırasında izlediği ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla SATICI iş ortakları ile paylaşılabilmektedir. SATICI adına kredi kartı ve ödeme işlemlerini, sevkiyat ve teslimatları gerçekleştirmek, verilerimizi yönetmek ve hizmete sunmak, e-postaları dağıtmak, araştırma ve analiz faaliyetlerini yürütmek, marka ve ürün promosyonlarını yönetmek ve bazı hizmet ve özellikleri idare etmek gibi konularda kişisel verileri işleyen üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılarla paylaşabilir.

Şu işlemleri gerçekleştirmek üzere gerektiği ölçüde diğer üçüncü şahıslarla: (I) devletten gelen taleplere, mahkeme talimatlarına veya yürürlükteki kanunlara uymak; (II) Sitelerimizin ve Uygulamalarımızın yasadışı kullanımını veya Sitelerimizin ve Uygulamalarımızın Kullanım Koşullarının ve diğer kurallarımızın ihlalini önlemek; (III) üçüncü şahıs taleplerine karşı kendimizi savunmak ve (IV) sahtekârlıkların önlenmesinde veya soruşturulmasında yardım sağlamak (örn. taklit) amacıyla paylaşılabilir.

Ayrıca, işimizin veya varlıklarımızın tamamını veya bir kısmını satmamız veya devretmemiz durumunda (yeniden yapılanma, şirket bölünmesi, fesih veya tasfiye durumları dahil) sizinle ilgili sahip olduğumuz kişisel verileri de devredebiliriz.

ALICI’niın sisteme girdiği tüm bilgilere sadece ALICI ulaşabilmekte ve değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. SATICI tarafından gönderilen maillerin alt kısmında bulunan "Mail listemizden ayrılmak istiyorsanız, şu linki kullanınız" linkine tıklayarak, ya da site üzerinden "Hesabım" bölümünde "Üyelik Bilgileri Güncelleme" alanında "Reklam ve duyuru e-postalarını almak istiyorum" seçeneğini boş bırakarak mail gönderim listesinden kolayca çıkabilirsiniz.

ALICI’nın üçüncü kişilerle ilgili şahsi nitelikteki bilgiler vermiş olması durumunda söz konusu kişi ya da kişileri şahsi nitelikteki bilgilerinin işlenmesi ve kullanılması hakkında bilgilendirme ve söz konusu bilgilerin yukarıda belirtilen amaçlarla kullanılması için açık rızalarının alınması sorumluluğu ALICI’ya ait olacaktır.

Mevzuat çerçevesinde ALICI’ların verilerinin nasıl kullanıldığına ilişkin bilgi talep etmek, varsa yanlış verilerin düzeltilmesini istemek, elde edilmiş verilerin silinmesini veya yok edilmesini istemek, bilgilerin Türkiye dışına aktarılıp aktarılmadığı öğrenmek, işlemeye itiraz etmek ve varsa uğradığı zararın giderilmesini talep etmek hakları bulunmaktadır.

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli ALICI’larımızın güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde SATICI ve / veya ona hizmet veren diğer şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin SATICI arayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

ALICI bu web sitesine üye kaydı yaptırdığında ve bilgilerini verdiğinde söz konusu bilgileri SATICI şirketlerine ifşa etmemize ve/veya aktarmamıza açık biçimde onay vermiş olduğu konusunda bilgilendirilmiştir.

ALICI, SATICI tarafından bilgilerinin sadece faaliyet ile ilgili olarak kullanılacağı, işleneceği ve SATICI şirketleri ve verilerin işlenmesi amacıyla SATICI’nın belirlediği şirketlere aktarılacağı konusunda açıkca bilgilendirilmiş ve açık rızası alınmıştır.

Bu bilgileri iş faaliyetlerimizde (sahtecilik soruşturmaları, fatura tahsilatı, üyelik ve ödül programları, teknolojik hizmet tedariki, finansal işlem yönetimi, lojistik hizmetler, nakliye, sipariş yönetimi ve ALICI hizmetleri ve/veya satın alma işlemlerinde kullanıcılarımıza yeterli güvenceleri sunmak için web sitemizde gerçekleştirilen işlemlerin analizi gibi) ya da alışveriş işlemlerinizi işleme koymak için gerekli olduğunda bize yardımcı olan SATICI şirketlerinin yan ve bağlı kuruluşlarına, üçüncü taraf bilgi işlemcilere, icra merkezlerine, finansal kurumlara veya diğer üçüncü parti hizmet tedarikçilerine de ifşa edebiliriz. Bu web sitesinde ya da bize bilgi verdiğinizde bilgilerinizin tarafımızdan belirtildiği gibi ifşa edilmesine ve işlenmesine açık biçimde onay vermiş olursunuz. Bu erişim/ifşa için vermiş olduğunuz rıza hizmetlerin sunulmasındaki etkinliği sağlamak amacıyla Türkiye dışında yerleşik olabilecek tedarikçileri de içerecektir.

Hukuki düzenlemelerin izin verdiği ölçüde, REÇETE,  bağlı şirketleri ile işbirliği yapılan üçüncü kişilere ait, Türkiye ve Türkiye dışındaki sistemlerde de saklanabilir ve işlenebilir. REÇETE, kendisine sağlanan veya kendisi tarafından toplanan kişisel bilgileri korumak için ilgili yükümlülükleri ve ilgili mevzuat çerçevesindeki istisnaları da gözeterek makul kurumsal ve teknik önlemleri almaktadır.

ALICI (siz) verdiği bilgilerin gerçek ve doğru olduğunu garanti eder ve bu bilgilerde herhangi bir değişiklik olduğunda bize bildirmeyi taahhüt eder. Kayıt formunda belirtilen yanlış, eksik ya da tam olmayan bilgiler nedeniyle web sitemizin, web sitesi sorumlusunun ya da herhangi bir üçüncü kişinin maruz kalabileceği zarar ya da kayıptan ALICI sorumlu olacaktır.

Bu web sitesinde siteyi ziyaretiniz sırasında edinilen bilgiler içeren küçük metin dosyaları olan ve temel amacı web sitesini ziyaret deneyiminizi iyileştirmek olan çerezler kullanmaktayız.

Kişisel verileriniz, ilgili yasal mevzuata ve yetkili mahkeme kararlarına uymak kaydıyla, WEB SİTESİ / Uygulama için gerekli olduğu sürece saklanmaktadır.

WEB SİTESİ / Uygulama üyeliğinizin REÇETE ya da sizin tarafınızdan herhangi bir sebeple iptal edilmesi halinde, REÇETE makul bir süre içinde iptal edilen üyeliğe ilişkin her türlü kişisel verinin WEB SİTESİ / Uygulama’dan çıkarılmasına dair gerekli tüm tedbirleri alacaktır. Ancak WEB SİTESİ / Uygulama dahilinde sizin aracılığınızla üçüncü kişilerin elinde bulundurulan kişisel verilere ilişkin REÇETE’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

"Şirketinize ait markalara ilişkin sosyal paylaşım, antreman, spor, reklam vb. Konularda oluşturulan uygulamalara, işbu web sitesinde tanımlı olan ve tarafıma ait üyelik bilgilerinin tanımlanmasını ve bu üye bilgilerimle ilgili aplikasyonlara üyeliğimin yapılmasını kabul ediyorum. Bu kapsamda üyelik bilgilerimin, ilgili aplikasyonlar için kullanılmasına, işlenilmesine ve bu bağlamda transfer edilmesine onay veririm.

SATICI’ya dilediğiniz an iletisim@tarzimcepte.com adresinden e-posta yoluyla ve 05342795262  numaralı müşteri hizmetleri telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

REÇETE MEDYA VE PAZARLAMA A.Ş
TOMTOM MAHALLESİ, İSTİKLAL CADDESİ, MISIR APARTMANI NO: 163 KAT: 1 BEYOĞLU / ISTANBUL / TURKEY

Tel: (+90) 212 265 85 00

Fax: (+90) 212 265 33 00
Eposta : iletisim@tarzimcepte.com

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.