İstanbul’da Bahçesiyle Ünlü 5 Restoran – TARZIM CEPTE
Connect
To Top

İstanbul’da Bahçesiyle Ünlü 5 Restoran

İstanbullular yaz kış demeden dış mekanlarda oturmayı severler. Şehir bu kadar güzelken iç mekanlara tıkılıp kalmak da haksızlık olurdu zaten. Biz de Tarzım Cepte ekibi olarak İstanbul’un en güzel bahçeli mekanlarını sizin için derledik.

1.Limonlu Bahçe, Beyoğlu

Kalabalığın içinde bunalıp bir soluk almak istediğinizde Taksim’de saklı kapılar ardında çok ama çok rahat bir mekan sizi bekliyor. Limonlu Bahçe kendinizi evde gibi hissedebileceğiniz, limon ağaçlarının altında, geniş menü seçeneğiyle müdavimi olunabilecek bir mekan.

Adres:

Yeniçarşı Cad. No:98 Galatasaray

 

2.Avlu, Yeniköy

Yeniköy’de konumlanmış mekan içinizi fehalatacak ve saatlerce oturmak isteyeceğiniz türden. Yeşillikler altındaki geniş bahçesi aynı zamanda çok zevkli bir şekilde dekore edilmiş. Ailenizle veya arkadaşlarınızla uzun kahvaltılar edebileceğiniz, keyifli öğlen ve akşam yemekleri yiyebileceğiniz bu mekan kesinlikle uğramanız gereken bir yer. Özellikle kahvaltısını ve el yapımı makarnalarını denemenizi tavsiye ederiz.

Adres:
Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No 80, Sarıyer, İstanbul
3.Rose Marine, Cihangir
 Rose Marine, Cihangir’in incilerinden biridir. Ön tarafında da masa seçenekleri olduğu halde arka bahçesinin büyüsü her zaman ayrı. Özellikle kış aylarında hem içinizi ısıtacak hem de üşümeden bahçe keyfi yaşayabileceğiniz bu mekan, lezzetli yemekleriyle de gönlünüzü fethedecek.
Adres:
Kılıçali Paşa Mahallesi, Akarsu Yokuşu Sokak, No 27, Beyoğlu, İstanbul
4.Backyard, Arnavutköy Merkez
 

Backyard, şehre tepeden bakan, nezih ve rahat bir mekan. Çimlerle kaplı bu mekanda, manzara eşliğinde organik lezzetlerin tadına bakabilir, akşamüstü arkanıza yaslanıp açık havada keyifli bir kahve içebilirsiniz. Ayrıca kalabalık gruplar ve uzun yemekler için dizayn edilmiş uzun masalar ve şömine etrafında oturma takımlarının da mevcut olduğu Backyard havalar iyice soğumadan gidilmesi gereken bir yer!

Adres:

Arnavutköy Mahallesi, Otlukbeli Caddesi, Bebeköy Sokak, No 4, Beşiktaş, İstanbul

 

5.Kırıntı, Caddebostan

Birçok farklı yerde şubesi bulunan Kırıntı restoranın bizce en güzel şubesi kesinlikle Bağdat Caddesi’nde. Geniş bahçesi ve sevimli dekoruyla sizi evinizde gibi hissettirecek konfora sahip olan Kırıntı aynı zamanda geniş menüsü ve lezzetli yemekleriyle vazgeçilmez mekanlarınızdan biri olacak!

Adres:

Erenköy Mahallesi, Bağdat Caddesi, No 343/B, C Blok, Kadıköy, İstanbul

 

Keyifli gezmeler!

 

Yazan: Zeynep Uslu

 

Keşif yazıları