Sonbahar-Kış Sezonu Göz Makyajı Trendleri – TARZIM CEPTE
Connect
To Top

Sonbahar-Kış Sezonu Göz Makyajı Trendleri

1.Dumanlı Göz Makyajı Gün Batımıyla Karışıyor

Yıllardır dumanlı göz makyajını yapmaya alıştık, gri ve kahverengi tonlarını kullandık ve ‘smokey eye’ trendini en az bir kez hepimiz denedik. Bu sonbahar işler biraz değişiyor. Dumanlı gözlere sonbahar renklerini ekleyerek makyajınızı tamamen farklı bir hale dönüştürebilirsiniz.

Kırmızı ağırlıklı dumanlı makyaj akımı, make-up artist Val Garland ünlü tasarımcı Alberta Ferretti’nin 2017-18 Sonbahar-Kış sezonu defilesinde bu makyajı tema olarak belirlemesiyle başladı.  Mac Cosmetics ürünleriyle bu görünüşü yakalayan Val Garland sonbahar ve kış aylarında tüm moda dünyasına ve makyaj severlere zevkle uygulanabilecek bir seçenek sundu.

 

2.Şeftali Tonları Yalnızca Yaz Aylarına Özel Değil

Şeftali renkleri herkese yaz aylarını çağrıştırıyor biliyoruz. Ancak bu sonbahar, kış sezonunda şeftali ününü korumaya devam edecek. Özellikle krem yapıda şeftali tonu farlar ve kendinden parlak farlar moda haftalarında ve sonbahar moda öncüsü markalar tarafından kullanılmaya başladı bile.

Makyajınızı sade tutmaya özen gösterip, sürdüğünüz şeftali tonlarındaki farı öne çıkartarak sezonun trendini yakalayabilirsiniz. Bolca highlighter ve parlatıcıyla makyajı tamamlayabilirsiniz. Bu makyajın en güzel tarafı eyeliner, bronzer gibi malzemelere ihtiyaç duymaması. Bu yüzden şeftali rengi gözler bu sonbahar-kış hepimizi bekler!

3.Mavi Kalem Geri Geldi

Mavi kalem hayatımıza geri döndü! 2016 yılından beri geri dönmenin sinyallerini veren mavi kalem furyası, önümüzdeki sezon herkesin makyaj rutinini değiştirecek gibi görünüyor. 90’lı yılların modasının kıyafetlere geri dönüşüyle beraber Anna Sui sonbahar-kış sezonu defilesinde elektrik mavi kalemler kullanarak, nostalji rüzgarı estirdi.

Uygulaması son derece kolay olan mavi kalem görüntüsü, alt göz kapağına, kirpik diplerine ya da her iki göz kapağına birden uygulanabilir. Makyajınızı hafif rimel ve allıkla tamamlayarak muhteşem bir görüntü yaratabilir ve capcanlı görünümünüzle modaya ayak uydurabilirsiniz.

4. 2000lerin Rock’n Roll Furyası

2000’lerin başındaki Rock esintili, gözün alt kapağına uygulanan bol eyelinerlı, siyah renkli furyayı hatırlamayan yoktur. Sonbahar-kış modasının, geri gelerek en trend seçeneklerinden biri olmayı başaran dağınık eyeliner görüntüsü, soğuk havalarda size yabani bir hava katarak makyajınıza yenilik getiriyor.

Dünyaca ünlü marka Chloe’nin sonbahar-kış koleksiyonunu tanıttığı defilede tercih edilen makyaj görünümü, kesinlikle daha açık renk bir ten, nude dudaklar  ve mat suratları ön planda tutuyor.

 

 

Yazan: Zeynep Uslu

Güzellik yazıları