Bu Yaz Mutlaka Gidilmeli: Türkiye’nin En Güzel 5 Plajı – TARZIM CEPTE
Connect
To Top

Bu Yaz Mutlaka Gidilmeli: Türkiye’nin En Güzel 5 Plajı

Yaz mevsimi denildiğinde, plajlar akla ilk gelenlerden. Eğer herkesin gittiği, çok kalabalık plajlardan sıkıldıysanız bu cennet gibi plajlar tatil rotanızı belirlemenize yardımcı olacak.

1.İztuzu Plaj

İztuzu plajına Dalyan’dan kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz. Yapılaşmanın olmadığı, doğayla iç içe olan bu 5400 metre plaj, size huzur verecek. Aynı zamanda bu plajda hiç bir zaman yalnız da değilsiniz. Iztuzu plajının en önemli konukları caretta carettalar aslında. Eğer şanslıysanız onlarla denk gelebilirsiniz.

2.Patara

Antalya Antik Kent’te plaj keyfi mümkün. 12 km uzunluğunda sığ bir deniz ve kum, keyfinize keyif katacak. Ayrıca rüzgarlı yapısı sebebiyle rüzgar sörfü yapmak için de birebir.

 3.Kaputaş

Kaputaş Plajı’nı hala yalnızca fotoğraflardan görenlerdenseniz, kendinize bu yaz yapabileceğiniz en büyük iyilik rotanızı Kaş’a çevirmek olabilir. Tam turkuaz rengi denizi ve altın rengi kumuyla Kaputaş’tan ayrılmak istemeyeceksiniz.

4.Sarımsaklı Plajı

Kuzey Ege’de konumlanmış, Ayvalığın incisi olan Sarımsaklı plajına hayran kalmamak mümkün değil. Masmavi denizi ve doğasıyla bu yaz görülmeye değer yerler arasında.

5.Akvaryum Koyu

Bozcaada’da geçireceğiniz vaktin en güzeli şüphesiz Akvaryum Koyu’nda geçecek. Manzarası ve güzel deniziyle keyifli bir tatil geçirebilir, bu sahilin yanı sıra Bozcaada’yı keşfedebilirsiniz.

 

Yazan: Zeynep Uslu

 

 

 

Keşif yazıları