Yaz aylarında makyaj yapmayı kolaylaştıracak 7 pratik bilgi – TARZIM CEPTE
Connect
To Top

Yaz aylarında makyaj yapmayı kolaylaştıracak 7 pratik bilgi

Yaz aylarında makyaj yapmak da, makyajı yüzde tutmak da oldukça zordur. Sürekli tazelemek zorunda kalırız. Yaz aylarında işinizi kolaylaştıracak küçük ama faydalı 7 pratik bilgiyi sizlerle paylaşmak istedik.

 

Baz Kullanın

Sıcak ve nemli hava yüzünden yağlanan cildiniz varsa ya da bu yağlanma sadece T bölgenizde oluyorsa mutlaka baz kullanmalısınız. Yaz aylarında cilt dışardaki kirli havayı emmeye daha açık bir hale gelir bu yüzden cildinize bir ürün kullanmadan önce onu korumak için de baz kullanmalısınız. Kendi cilt tipinize uygun bir baz ile makyajınızı daha uzun süre cildinizde tutabilirsiniz.

 

Pudra ile sabitleyin

Baz yüzünüzdeki yağlanmayı her ne kadar engellemeye çalışsa da matlaştırıcı pudradan yardım almanızda fayda var. Büyük bir fırça yardımıyla pudrayı tüm yüzünüze yayın özellikle T bölgesini es geçmeyin.

 

Ten ürünlerini doğru seçin

Yazın kullandığınız  fondöten, BB Cream, concealer gibi ürünlerin en incesini kullanmaya özen gösterin. Kalın yapıda kullandığınız ürünleri cildiniz bir süre sonra kusmaya başlayacak ve cildinizi iyice yağlandıracaktır bu yüzden oldukça ince yapılı ve yağ yerine su bazlı olan ten ürünlerini seçin.

 

 

Krem ya da likit allık kullanın

Yaz aylarında teniniz toz ürünler yerine likit ürünleri daha kolay kabul edecek ve daha uzun süre tutacaktır.

 

 

Waterproof maskara kullanın

Yaz aylarının olmazsa olmazlarından biri de kesinlikle suya dayanıklı maskaralardır. Gün içinde maskaranızın akıp, gözlerinizin altlarının siyah olmasını istemiyorsanız suya dayanıklı bir maskara kullanmalısınız.

 

Kaş kalemi kullanın

Eğer kaşlarınızı doldurmak için kaş farkı kullanıyorsanız en azından yaz aylarında bu alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz. Kaş kalemi, kaş farına göre her zaman daha dayanıklıdır. Kaş farında gün içinde dökülmeler yaşanabilir bu yüzden yaz ayları boyunca kaşlarınızı kalemle şekillendirin.

 

Yağ emici mendillerden yardım alın

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve üstüne yaz aylarının verdiği yağlı cilt etkisi eklendiğinde sizi ne baz ne de pudra tam olarak kurtaramaz. Böyle durumlarda çantanıza attığınız yağ emici mendiller çok işe yarayacak.

Güzellik yazıları