Yeni estetik akımı: Hollywood yanağı! – TARZIM CEPTE
Connect
To Top

Yeni estetik akımı: Hollywood yanağı!

Yüz şekli bildiğimiz gibi güzellik ve çekiciliğin en önemli kriterlerinden biridir. Bu sebeple altın oran dediğimiz çene, yanak ve yüzdeki diğer bölgelerin belirli bir oranda olduğu yüz şekli popülerdir. Altın orandaki en önemli kriterlerden biri de çene ve yanakların üçgen oluşturmasıdır. Böylelikle yüz daha genç, daha çekici ve estetik durur.

 

Dünyaca ünlü yıldızların tercih ettiği bu estetik türü olan ve bu yüzden “Hollywood Yanağı” olarak bildiğimiz prosedürün literatürdeki ismi Bichektomy olarak da geçer. Bu, yüz kontürünün köşeli ve yanaktaki yağ yastıklarının fazla olduğu yüzlerde yapılan üçgenleştirme prosedürüdür.

 

jo

 

 

Hollywood yanağı operasyonu yüzün dışında hiçbir iz bırakmadan sadece ağız içinden bir cm’lik bir kesi ile yanaktaki fazla yağ yastıklarının çıkarılması prensibine dayanır. Lokal anestezi altında yapılabilen ve yaklaşık 30-40 dk. süren son derece konforlu bir operasyondur. Basit gibi görünen bu operasyonda plastik cerrahin bu konudaki deneyimi kritik önem taşır. Kişinin yüz şekline göre alınacak yağ miktarının belirlenmesi, operasyon sonrası çene/yanak üçgeninin kişiye özel oluşturulması ve operasyon sonrası ağız içindeki dikişlerin hastayı rahatsız etmemesi plastik cerrahinin bu konudaki tecrübesi ile doğru orantılıdır.

01-mejillas

 

Ağız içinde yanak bölgesinde ufak dikişler olduğundan ilk gün sıvı gıdalar tercih edilmeli. Sonraki gün yavaş yavaş normal gıdaya geçilebilir. İlk 3 gün mutlaka ağız içi gargara ile dikişleri steril tutmak gerekli. Zaten dikişlerin olduğu bölge hemen hemen hiç acımamakla birlikte hastalar bazen dikiş olduğunu bile unuturlar ve bu dikişler birkaç gün içinde kendiliğinden erir. Yanak bölgesindeki çok hafif hassasiyet de yine birkaç gün içinde kaybolur. Yanağın asıl görüntüsü 3 hafta ile 6 ay arasında ortaya çıkmaya başlar.

Estetik yazıları

  • Evde diş beyazlatmanın 7 doğal yolu

    Kimyasallara gerek kalmadan, evde kolayca uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle nasıl beyaz dişlere kavuşursunuz sizin için araştırdık. Çilek Çilek, malik asit içerir ve...

    Neşem HelvacıoğluMart 7, 2017