2017 Bahar-Yaz Festivalleri – TARZIM CEPTE
Connect
To Top

2017 Bahar-Yaz Festivalleri

Son dönemin en revaçta aktivitelerinden olan festivaller geçtiğimiz yaza damgasını vurdu. Gıdadan müziğe, spordan kültür sanata her alanda çeşitli festivaller dikkat çekti.

Bu festivaller 2017 yazında da kendinden söz ettireceğe benziyor. Her müzik tarzına uygun, birbirinden farklı festivalleri sizin için derledik.

Biz derledik; siz seçin, beğenin, gidin!

Zorlu PSM Caz Festivali

İlk sıraya 3-12 Mayıs 2017’de gerçekleşecek caz festivalini aldık.
Bu yıl ilk kez gerçekleşecek Zorlu PSM Caz Festivali müziğin çok sesliliğini benimsemeyi hedefliyor. Etkinlikte yer alacak yerli/yabancı bir kaç sanatçı bile cazseverleri heyecanlandıracak nitelikte. ABD’li efsanevi caz/füzyon piyanisti ve besteci Chick Corea, Porto Rikolu caz kontrbasçısı Eddie Gómez, İskandinav cazının babası olarak tanımlanan Norveçli saksafoncu Jan Garbarek ,Grammy ödüllü piyanisti Michel Camilo, caz sahnemizin önemli figürlerinden Önder Focan ve Şallıel Kardeşler’in ortak projesi Funkbook, ilk albümü Develerle Yaşıyorum’daki başarısını devam ettiren Gaye Su Akyol ve daha bir çok sanatçı bu festivalde olacak.

Detaylı bilgi ve bilet için: http://www.biletix.com/etkinlik

 

Chill-Out Festivali İstanbul

2006’dan bu yana gerçekleşen doğayla iç içe bir müzik ziyafeti sunmasının yanı sıra kültürel ve sanatsal aktiviteler, alışveriş alanları ve seçkin yeme-içme alternatifleri ile bir klasik haline gelen Chill-Out Festivali her yıl sabırsızlıkla beklenen festivallerde yerini koruyor. “Dünyadaki Cennet” sloganıyla geçen sene olduğu gibi bu sene de İstanbul LifePark’ta 20-21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek olan festival şehir karmaşasından 2 günlük uzaklaşmak için birebir.

Detaylı bilgi ve bilet için: http://www.biletix.com/etkinlik/ULCOA/TURKIYE/tr

 

Electronica Festival 2017

FG 93.7 tarafından ilk kez hayata geçirildiği 2004 yılından beri 150.000’i aşkın müzik severi dünyaca ünlü 600’den fazla müzisyenle bir araya getiren Electronica Festival; bu yıl da 25-26 Haziran Çeşme ve 29-30 Temmuz İstanbul’da senenin en büyük elektronik müzik buluşmalarına hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl 10.000’den fazla katılımcıyı ağırlayarak Alaçatı’da unutulmaz bir-iki gün yaşatan festivalin Çeşme ayağı, 2017 yazında da Alaçatı Beach Resort’ta geçecek iki gün boyunca kendinizi müzik ve doğaya teslim etmeye çağırıyor.

Yine geçtiğimiz yıl 3.000’den fazla kişinin dansına tanıklık ederek beklenen geri dönüşünün hakkını veren İstanbul ayağıysa 2017 yazında bir kez daha Suma’yı mesken edinerek şehir içinde güzel müziğe doyulacak bir yaz tatili vadediyor.

Elektronik müzik sahnesinin son dönemde en dikkat çeken isimlerinin performanslarına gün boyu süren süren aktivite ve workshoplar ile özel lezzetler ve pop-up shopların eşlik edeceği festivallerin ayrıntıları, Electronica Festival / FG 93.7 sosyal medya hesapları ve FG 93.7 frekansında.

Detaylı bilgi ve bilet için: http://electronicafest.com


Parkfest

Geçtiğimiz yıllarda onbinlerce festivalcinin katılımıyla gerçekleşen Parkfest, bu yıl da şehrin ilk açık hava festivali olacak. NEA ve VERA Müzik organizasyonuyla 13 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek olan festival, bu sene en kalabalık kadrosu ile gerçek bir müzik ziyafeti sunuyor.

Elektronik müzik dünyasının kült ismi James Lavelle’in efsane projesi UNKLE’ın başı çekeceği festivalin kadrosunda; yıllar sonra onu çok seven İstanbul seyircisi ile buluşacak olan elektronika ve jazz’ın en güzel birlikteliği KOOP projesiyle Oscar Simonsson, synthpop tarzının ülkemizdeki yüzakı Jakuzi, Tel Aviv merkezli indie-pop grubu Lola Marsh ve kültürlerin birlikteliğinin coşkulu modern zaman kutlaması Anna RF yer alıyor. Parkfest 2017 sahnesinin diğer konukları ise solo projesi Vilette ile Sine Büyüka, Nihil Piraye ve Allen Halsey, Erdem Tunalı’dan oluşan elektronik proje Monality olacak.Ayrıca Radyo Eksen Dj’leri gün içinde Parkfest DJ kabininde festival özel yayınıyla bizlerle.

Tüm gün sürecek festival, birbirinden farklı tasarımcıların ve butik dükkanların yer alacağı “Pazar”ın yanısıra, yeme-içme alanları ve bir çok alternatif etkinlik ile bir müzik festivalinden çok daha fazlasını sunuyor. Parkfest, bugüne kadar alışılagelmiş standartların bir adım daha ötesinde olmayı ve kesintisiz eğlenceyi vaad ediyor.

Detaylı bilgi ve bilet için: http://www.biletix.com/etkinlik/U0X01/ISTANBUL/tr

 

GurmeFest – İstanbul

Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali “GurmeFest – İstanbul ”, Türkiye’nin en geniş kapsamlı Gastronomi festivali olarak 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında baharın coşkusuyla birlikte 20.000 üzerinde yeme&içme, keyif ve eğlence tutkunlarını Event Garden’ın bahçelerinde buluşturuyor.

Gastronomi sektörü Dünya ile paralel olarak Türkiye’de de büyüme gösterirken Türkiye’nin sahip olduğu eşsiz lezzetlerin ve çeşitliliğin aynı zamanda Türk mutfak kültürünün yaşatılmasını ve yaygınlaşmasını hedefleyen festival, Dünya lezzetleriyle birlikte tüm tatlara festivalde yer veriyor.

4 gün sürecek festival boyunca tadımlar, piknikler, davetler, sunumlar yapılacak, mutfak sırları paylaşılacak, klasik lezzetler hatırlanacak ve yeni lezzetler tanıtılacak, ustalar eşliğinde yemekler yapılacak, özel içecekler hazırlanacak, uzman konuk, akademisyenler ve usta şeflerin liderliğinde söyleyişi, panel ve demonstrasyonlar düzenlenecek ve tüm bunlar yapılırken dans, müzik, eğlence eşlik edecek.

Detaylı bilgi ve bilet için: http://www.biletix.com/etkinlik-grup/122730741/ISTANBUL/tr

Yazan: Neşem Helvacıoğlu

Diğer Keşif Yazıları

Eğlence yazıları

 • İstanbul Bu Hafta Sonu Ne Yapıyor? (8-10 Eylül)

  8 Eylül, Cuma MSA – Kruvasan Fransa’nın en ünlü lezzetlerinden biri olan kruvasan yapımını öğrenmek ve eğlenceli vakit geçirerek günlük hayatın...

  zeynepEylül 8, 2017
 • Istanbul Bu Hafta Sonu Ne Yapıyor? (28-30 Temmuz)

  28 Temmuz, Cuma Emre Kınay,Bora Öztoprak Müzik Boğazdan Gelir Oyunculuğu dışında aynı zamanda güzel sesiyle de bilinen Emre Kınay ve sevilen...

  zeynepTemmuz 28, 2017
 • İstanbul Bu Haftasonu Ne Yapıyor? (7-9 Temmuz)

  7 Temmuz, Cuma Lir Sanat Atölyesi, Anne-Çocuk Yogası Haftasonları çocuklarınızla beraber yapacak bir etkinlik arıyorsanız, fırsat ayağınıza geldi. Lir Sanat Atölyesinde,...

  zeynepTemmuz 7, 2017
 • Istanbul Bu Haftasonu Ne Yapıyor? (23-25 Haziran)

    23 Haziran, Cuma Interstellar Uzay Sergisi Ailenizle veya tek başınıza ufkunuzu genişletecek bir şey yapmak isterseniz bu haftasonu mutlaka uğramanız...

  zeynepHaziran 22, 2017
 • İstanbul bu hafta sonu ne yapıyor? (19-21 Mayıs)

  Cuma   Yetersiz Bakiye Hakan Yılmaz, Hande Şubaşı gibi oyuncuların yer aldığı oyun,  günümüzde sadece tüketen ve tüketmeyi alışkanlık edinmiş insanların...

  Neşem HelvacıoğluMayıs 17, 2017
 • ETKİNLİK REHBERİNİZ TEK TIKLA KARŞINIZDA!

  Dünyanın her yerinde, insanlar gece dışarı çıkarken ya da bir etkinliğe katılmak için online satışları ve uygulama rehberlerini tercih ediyor… Türkiye’de...

  Sezen GündüzalpAralık 27, 2016
 • YE, İÇ, GÜL, EĞLEN DOSTLAR !

  Hareketli yaz günlerinin geride kalmasIyla sonbahar aylarInda eğlence sektörü bir nebzede olsa sakinleşip inzivaya çekilir.Şimdi soğuk kış günleri geldi çattı ve...

  Sezen GündüzalpAralık 9, 2016