Yemeğinize Bir Öpücük de Kurbağadan – TARZIM CEPTE
Connect
To Top

Yemeğinize Bir Öpücük de Kurbağadan

Kiss The Frog

İstanbul’da açılmış en iyi ve en değişik deniz mahsullerinin bulunduğu boğazın yeni gözdesi Kiss The Frog. İçeri girdiğinizde içeride sizi kocaman bir kurbağa bekliyor olacaktır. Restoranın adı gereği kurbağayı öp!

Burası Türkiye’nin ilk Seafood Brasserie’si. Denizden babam çıksa yerim diyorsanız ilk ve tek adres Kiss The Frog. Genelde yediğimiz pizzaları, salataları veya günlük yemeklerimizi bize deniz mahsulleriyle sunmaları oldukça etkileyici.

kiiss

Fiyatlar tabiki de çok düşük değil fakat deniz ürünlerini nerede yerseniz yiyin aynı şekilde karşınıza çıkacaktır. Başlangıçta Edamame, Bloody Mary Karides, Zencefilli Levrek Ceviche, Pancar ile Tuzlanmış Somon, Dilim Dilim Ahtapot & Piyaz ve Tarama & Somon Havyarı ile Feta Saganaki gibi seçenekler var. Tercihinize kesinlikle Bloody Mary Karidesten başlayabilirsiniz. Mürekkepli, kepekli veya sade hamurdan yapılmış ekşi mayalı pizzalar buranın spessiyellerinden bir kaçıdır. Deniz Mahsullü Lahmacun ve Kabuklu Pazılı Pizzayı da yemenizi tavsiye ederim.

taste-was-really-good-1

Makarnalardan Spagetti Vongole, Deniz Mahsullü Paella ve Şaraplı Midye Tenceresini tavsiye ederim. Tabiki bunların hepsini nasıl yiyeceğiz diye düşünmüyor değilsinizdir herhalde. Hepsini aynı anda yemenizin pek imkanı yoktur. Kalabalık bir grupla giderseniz her şeyden azar azar tadabilirsiniz. Biz denedik beğendik değişik lezzetlere açığım diyen biriyseniz burayı da listenize eklemenizi tavsiye ederim.

5

Dünya’da da çok bulunmayan Kiss The Frog sizin için bir vazgeçilmez olma yolunda gidebilir dikkatli olun 🙂

Yazan: Elfin Yenigün

Keşif yazıları