Kalın Kaş Trendi – TARZIM CEPTE
Connect
To Top

Kalın Kaş Trendi

Son yılların yükselen trendi kalın ve dolgun kaşlar bu sene de tahtını kimselere bırakmıyor. Eğer seyrek kaşlara sahipseniz  ve daha dolgun kaşlara sahip olmak istiyorsanız bu yazımızda işinize yarayacak ipuçlarını bulabilirsiniz.  

 

Doğal Yöntemler

Doğal yöntemlerle kaşlarınızı dolgunlaştırmanız mümkün.  Bu konuda bitkisel yağların yardımını alabilirsiniz. Hint yağı, badem yağı ve çörek otu yağından herhangi birini, geceleri cildinizi temizledikten sonra kulak çubuğu veya temiz bir rimel fırçasıyla kaşlarınıza uygulayın.  Düzenli uygulama sonunda kaşlarınızdaki dolgunlaşmayı göreceksiniz.

 

Doğru Kaş Makyajı

İnce kaşlarınızı doldurmak için tabii ki makyaj malzemelerin de gücünü unutmamak gerek.

 

Kaş Farı: Kaşlarda doğal bir dolgunluk yakalamak için en uygun ürünlerden biri. Renk yoğunluğunu ayarlamak sizin elinizde. Genelde iki farklı renk barındıran kaş farlarında koyu tonu kaşınızın uçlarınıza, açık tonu ise kaşınızın diplerine uygulayın. Daha doğal bir görünüm yakalamış olacaksınız.

 

Chanel’in en sevilenlerinden Le Palette Sourcils De Chanel Kaş Farı ile dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz.  Aynı zamanda cımbız ve iki adet kaş fırçasını bir arada bulunduran pratik bir ürün.

3145891825404-2

 

Kaş Kalemi: Kaşınızdaki boşlukları doldurmak, kavis yaratmak için kaş kalemlerini tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz kaş kalemi mutlaka saçınızın rengine yakın veya biraz daha koyu olmalıdır.  Önce kaleminizin diğer tarafındaki fırça ile kaşlarınız yukarı doğru tarayın, düzeltin. Kalemi çok bastırmadan, kaşlarınızın dibinden ucuna doğru uygulayın.

 

Smashbox markasının ince ve yumuşak yapılı arkasında kaş tarama fırçasını da bulunduran kaş kalemini deneyebilirsiniz.

screen-shot-2016-12-15-at-20-01-41

 

Kaş Jeli:  Genelde dolgun kaşlara sahip kadınların sadece küçük boşlukları doldurmak, kaşlarını sabitlemek adına kullanabileceği, seyrek kaşlıların ise daha yoğun uygulayarak kaşlarını dolgunlaştırabileceği bir ürün.

020714755898_1_org_zoom

Clinique Just Browsing kaş jeli ise bizim favorilerimizden.

 

Yazan: Zeynep Özusta

Güzellik yazıları