İstanbul’da Kahvaltı İçin 5 Öneri – TARZIM CEPTE
Connect
To Top

İstanbul’da Kahvaltı İçin 5 Öneri

Kahvaltı hepimiz için vazgeçilmez bir öğündür. Özellikle biz Türk insanları kahvaltıda abartmayı oldukça severiz. Böreklerden başlayıp gözlemelere, pişilerden devam edip bol ballı reçelli kahvaltılıkları tercih ederiz. Şimdi size İstanbul’daki Türk damak tadına uygun kahvaltı yerlerini sıralayalım.

1.Çeşme Bazlama Kahvaltı Evi

bazlama-nisantasi

Bazlama Nişantaşı’nda City’s Alışveriş Merkezinin arka tarafında kalıyor. Son zamanların bu gözde mekanında sıra beklemek istemiyor iseniz sabah erken saatlerde orada olmalısınız. Konsept serpme kahvaltı. Ancak biten ürünü tekrar isteyebiliyorsunuz. Yani açık büfe ile serpme kahvaltı karışımı bir konsept yapmışlar. Fiyatları kişi başı 45 tl civarı. Ürünlerini, özellikle peynir ve reçel çeşitlerini Çeşme’den Alaçatı’dan bizzat kendileri getiriyorlar. Perşembeden pazara kadar açık olan bu mekanı başka günlerde açık bulma şansınız mümkün değil.

2.Namlı Gurme Karaköy

French restaurant

İstanbul’da kahvaltı deyince akla gelen mekan. Gerçekten muazzam seçenekler sunuyorlar. İçerisi aynı zamanda şarküteri yedikleriniz oradan da alabilirsiniz. Taze ve kaliteli ürünlerinin fiyatları bütçeye göre göreceli olsa da, hakkını veriyorlar. İki kişi için ortalama 80 tl civarında bol çeşitli bir kahvaltı yapabilirsiniz.

3.Van Kahvaltı Evi

van-kahvalti

Cihangir’deki Van Kahvaltı Evi hem kahvaltı yapıp hem de sohbet edebileceğiniz şirin bir yer. Seçenek olarak o kadar çok kahvaltı çeşidi var ki ne yiyeceğinize karar veremiyorsunuz. İki kişi ortalama 50 tl civarında. Ürünlerinin taze ve güvenilir olduğunu yedikten sonra rahatlıkla anlayabilirsiniz.

4.Çakmak Kahvaltı Salonu

cakmak

Amacınız hızlı ama güzel bir kahvaltıysa tercih edilebilecek salaş bir mekan. Menüdeki her şey gayet lezzetli, servis çok hızlı. Fiyatlar da oldukça makul. Ama hafta sonu gittiğinizde biraz sıra beklemeniz mümkün. İki kişi için ortalama 40 tl civarında bir hesap ödeyerek doyurucu bir kahvaltı yapabilirsiniz.

5.Pişi Beşiktaş

pisi

Size önce pişi nedir nasıl bir şeydir onu anlatalım. Pişi, diğer adlarıyla bişi, mayalı hamurun kızgın yağda pişirilmesi ile yapılan bir yiyecek. İstanbul’da da en güzel pişi yapan yer kesinlikle burası. Pişiyi tatlı ve tuzlu ile birlikte tüketebilirsiniz. Peynirle başlayıp reçel ve Nutella ile devam edebilirsiniz. Ayrıca burada Nutella’lı pişiyi de deneyebiliriniz.Günün her saatinde sıra beklemeniz mümkündür. İki kişi ödeyeceğiniz ortalama hesap 50 tl civarındadır.

Yazan: Elfin Yenigün

Keşif yazıları